Menu
5 € DāvanaReģistrācijaPieteikties5 € DāvanaGrozs
Sākums Sākums Iedvesma

Kā ātri un vienkārši radīt Ziemassvētku atmosfēru mājās

Ziemassvētki tiek uzskatīti par miera un klusuma svētkiem, taču mūsdienu pasaulē tas bieži vien ir pilnīgi otrādi. Perfektas Ziemassvētku atmosfēras radīšana prasa daudz laika un enerģijas, un gatavošanās svētkiem bieži vien rada nevajadzīgu stresu sev un apkārtējiem.

Ja jums nav laika veltīt visu decembri mājokļa pārvērtībām, bet gribas ienest nedaudz svētku sajūtas ikdienā, tad nekrītiet izmisumā. Mums ir daži padomi, kā ātri un bez stresa iekārtot savu mājokli Ziemassvētku noskaņās.

Vissvarīgākais ir plānošana

Katrai dienai plāno dažādas aktivitātes. Uzraksti datumu un laiku uz papīra lapas un glabā to redzamā vietā. Vienam darbam atvēli 30 minūtes līdz stundai, un tu redzēsi, ka viss ātri vien būs gatavs svētkiem. Vienu dienu izrotā eglīti, otrajā dienā izkarini lampiņas, trešajā dienā sagatavo ēdienu sarakstu, bet nākamajā dienā iesaiņo dāvanas.

Pieturies pie vienkāršiem risinājumiem

Izvēlies minimālistisku un dabisku pieeju mājokļa rotāšanā, kas ir ne tikai šī gada Ziemassvētku tendence, bet arī ilgtspējīgāka izvēle. Ej ārā un savāc zarus. Izmanto tos vainagam vai vienkārši ieliec tos skaistā vāzē. Starp zariem var iepīt spuldzīšu virteni vai izrotāt tos ar Ziemassvētku rotājumiem. Dabīgs un skaists Ziemassvētku dekors būs gatavs dažu minūšu laikā, un efekts būs ideāls.

Ienes svētku smaržu savās mājās

Vēl viens ātrs un vienkāršs veids, kā ienest Ziemassvētku noskaņu savās mājās, ir aromātiskās sveces vai difuzori, kas piepildīs telpu ar kanēļa, vaniļas, priežu skuju vai citrusaugļu smaržu. Vakarā smaržīgās sveces un sniegpārslas uz logiem radīs īstu Ziemassvētku miera atmosfēru. Varat arī izmantot svaigus ziedus vai smaržīgus kociņus.

Spēlējies ar gaismām

Mājīgu atmosfēru rada ne tikai sveces, bet arī lampiņu virtenes un gaismas rotājumi. Lai gaisma izskatītos dabiski, izvēlies vienu krāsu, vēlams silti baltu, kas atgādina sveces liesmu. Gaismas var izmantot jebkur - logos, uz palodzes, Ziemassvētku eglītē vai lielos stikla traukos.

Piparkūku un mandarīnu smarža

Izmēģiniet klasiskās Ziemassvētku receptes un ļaujiet mājai piepildīties ar tikko gatavota ēdiena smaržu. Cep vaniļas kūciņas, piparkūkas vai pīrāgus. Tie noteikti piepildīs visu māju ar reibinošu smaržu un radīs īstu Ziemassvētku atmosfēru. Un ja negribas gatavot, tad saber bļodiņā mandarīnus un dažus no tiem izdekorē ar krustnagliņām, lai paspilgtinātu aromātu.

Tekstila aksesuāri

Radi vēl mājīgāku noskaņu ar Ziemassvētku dekoratīvajiem spilveniem. Novieto tos uz dīvāna kopā ar siltu un mīkstu pledu. Neaizmirsti par pieskaņotu svētku galdautu vai Ziemassvētku krāsas galda paliktņiem. Izveido pareizo atmosfēru guļamistabā ar flaneļa vai mikrošķiedras Ziemassvētku gultasveļu.

Kā uzglabāt svētku rotājumus

Izvēlies praktiskas kastes ar vākiem, lai aizsargātu savus rotājumus no putekļiem, lūzumiem un mitruma, kā arī centies visus Ziemasvētku rotājumus turēt vienkopus. Ja mājās pietrūkst vietas, tad vari izmantot ērtās uzglabāšanas kastes, ko var palikt zem gultas.