5 pārbaudīti padomi, kā izbaudīt darbu no mājām

Uz kādu brīdi tas pat likās jautri. Ikdienas rutīnu birojā ir nomainījis darbs no gultas, bet formālos uzvalkus - pidžamas. Taču pēc kāda laika jūs saprotat, ka dienu pavadāt, skatoties seriālus, bet vakarā steidzat izpildīt nepaveiktos darba uzdevumus. Darbs no mājām var būt lielisks, tikai jāzina, kā to darīt. Tāpēc mēs palūdzām kolēģiem padalīties ar saviem padomiem par darbu no mājām, un iespējams arī jums atradīsies kaut kas noderīgs.

1. Jums ir jāpiemāna smadzenes, lai tās domātu, ka dodaties uz biroju

Iestatiet modinātāju uz to pašu laiku, kad agrāk braucāt uz darbu. Lai gan darba diena, kas pavadīta pidžamā skan vilinoši, neļaujieties kārdinājumam. Apģērbieties ērtās ikdienas drēbēs un pagatavojiet sev labas brokastis. Un tad iekārtojieties savā darba stūrītī mājās. Tādā veidā jūsu smadzenēm tiks dots signāls, ka darba diena ir sākusies un šī nav neparedzēta brīvdiena mājās.

Es ievēroju savu ierasto dienas režīmu.
Pamostos 5:30, vingroju, eju aukstā dušā, uzkrāsojos, meditēju, dodos pastaigā ar suni un tad 8:00 sēžos pie datora.

Silvija, Zīmola vadītāja

Sāciet ar dienas grūtāko uzdevumu. Ja mums priekšā ir kāds grūts vai nepatīkams uzdevums, mēs to parasti atliekam. Un tādā veidā mēs tikai lieki radam sev stresu visas dienas garumā. Tāpēc katru rītu pārbaudiet savu plānotāju un paskatieties, kādi darba uzdevumi jūs šodien sagaida, un sāciet ar grūtākajiem.

Padariet katru dienu īpašu. Pastāvīga ikdienas rutīna var izraisīt garlaicības vai skumju sajūtu. Ja varat, plānojiet katru dienu nedaudz citādāku. Pirmdienu veltiet zvanu veikšanai, otrdienu plānošanai, trešdienā palutiniet sevi ar pasūtītām pusdienām, utt. Ar laiku jūs redzēsiet, ka ikdienišķā strādāšanas rutīna atkāpjas.

Mājas birojā nav jāvalda vientulībai, tāpēc turpiniet sazināties ar saviem kolēģiem. Apsveriet, kādās situācijās kolēģiem ir labāk nosūtīt e-pastu vai ziņu kolēģu kopējā čatā, un ko visefektīvāk var atrisināt zvanot. Lielisks darba kolektīvs ir viens no visizplatītākajiem iemesliem, kāpēc mums patīk iet uz darbu, tāpēc parūpējieties par labu atmosfēru arī strādājot attālināti.

2. Ideāla darba vide: austiņas uz ausīm, visas ierīces gatavas darbam un galva augšā

Jums nav nepieciešams vesels birojs mājās, tikai neliela vietiņa, ko saukt par savu. Rakstāmgalds un darba krēsls, vai pat tikai palodze. Varbūt izrādīsies, ka jums vislabāk padodas strādāt stāvus un varat iekārtoties pie bāra galda?

Darbam no mājām ir savas priekšrocības. Jūs varat pielāgot savu mājas biroju sev. Birojā varbūt jūs bieži salāt no gaisa kondicionieriem, jo citiem kolēģiem bija par karstu, vai dažādu iemeslu dēļ nevarējāt atvērt logu, lai izvēdinātu telpas. Taču tagad jūs izlemjat, kādas smaržas, mūzika un dekorācijas valdīs jūsu birojā.

Ja vēlaties ieguldīt biroja aprīkojumā, tad investējiet labas kvalitātes austiņās un mūzikas atskaņotājā. Pareizi izvēlēta mūzika palīdzēs jums saglabāt motivāciju un koncentrēties.

Nopirku atskaņotāju un plates. Es visu laiku klausos mūziku darba laikā. Tas ir lielisks veids, kā atklāt jaunus māksliniekus un atgriezties pie iecienītākajām dziesmām.

Terēze, E-pastu mārketinga speciāliste

Uz galda turiet sagatavotus vadus, lai jūs varētu vienā acu mirklī pieslēgt visu nepieciešamo savam klēpjdatoram. Lai atvieglotu šo uzdevumu, pielīmējiet uzlīmes uz kabeļiem: printeris, tastatūra u.c. Turiet pa rokai lādētājus visām darbā nepieciešamajām ierīcēm. Tos varat glīti glabāt vienā uzglabāšanas kastē un tādā veidā jūsu rakstāmgalds vienmēr būs tīrs un sakārtots.

Monitoram jāatrodas jūsu acu augstumā. Ja, skatoties uz to, jums ir jānolaiž galva, novietojiet zem ekrāna statīvu vai dažas grāmatas. Jūsu mugurkauls būs jums pateicīgs.

3. Esiet gatavi, ierodoties uz sapulcēm

Vienmēr ierodieties uz sapulci nedaudz agrāk, lai pārliecinātos, ka jūsu kamera un mikrofons ir darba kārtībā. To varat pārbaudīt paši, piemēram, atverot kameras programmu datorā vai veicot testa zvanu sev (dažas programmas atļauj šādu opciju).

Sapulcēm es vienmēr izvēlos kādu salīdzinoši sakoptu mājas stūri, lai aiz muguras ir jauks fons. Kadrā parasti var redzēt augus, gleznas un dekorācijas.

Veronika, Iepirkumu speciāliste

Video zvaniem ir svarīgs pareizais apgaismojums, tāpēc nesēdiet ar muguru pret logu. Lampa ar abažūru piešķirs jūsu sejai nepieciešamo maigumu. Baltā gaisma arī palīdzēs jums koncentrēties un uzlabos garastāvokli.

Sazvanoties ar kolēģiem man noder lampa uz rakstāmgalda, kuru slēdzu arī dienas laikā. Un tai protams jābūt skaistai!

Gabriela, Satura veidotāja

4. Izvairieties no visiem mājas biroja slazdiem

Neviens tev nenosaka, kas un kad jādara. Neviens neredz, kā tu skaties kārtējo iemīļotā seriāla epizodi Netflix, un neviens neuzrauga, lai pārliecinātos, vai nestrādā pārāk maz vai pārāk daudz. Kā izvairīties no šiem saldajiem kārdinājumiem?

Ja varat, izmantojiet interneta pārlūku incognito režīmā. Tādā veidā nebūs tik viegli pārbaudīt sociālos tīklus ik pa minūtei, un sīkfaili jūs nesodīs par to, ka vakar iepirkšanās drudža laikā grozā salikāt sveces un lampiņas. Nolieciet malā arī telefonu un pārbaudiet to tikai ik pa dažām stundām.

Lielākā problēma ir tā, ka gan es, gan mans draugs strādājam no mājām. Mēs dzīvojam 27 m² lielā dzīvoklī, tāpēc pārmaiņus dalāmies strādāšanā no rakstāmgalda vai dīvāna. Bet nekad nestrādājam no gultas! Tā ir paredzēta gulēšanai, nevis darbam. Tur mēs esam mazāk produktīvi un mums ir lielāka iespēja aizmigt. Nemaz nerunājot par sāpošu muguru.

Ksenija, Iepirkumu speciāliste

Jūsu darbu var apgrūtināt arī citi ģimenes locekļi, kuri bieži vien nesaprot, ka neesat atvaļinājumā. Skaidri norādiet viņiem, kad viņi var jūs traucēt un kad jums ir nepieciešams klusums. Un uzreiz sadaliet ikdienas darbus, piemēram, tīrīšanu un ēdiena gatavošanu. Dažiem cilvēkiem ir ērtāk, ja darba slodzi miksē ar nelieliem mājas darbiem. Piemēram, veltiet 45 minūtes e-pastu atbildēšanai un pēc tam 5 minūtes veļas izkāršanai.

Pažreizējās situācijas dēļ, mēs ar draugu nolēmām ievākties un dzīvot kopā. Ir lieliski, ja kāds uztaisa pusdienas vai pagatavo jums kafiju. Tāpēc es ļoti izbaudu strādāšanu no mājām.

Anete, Klientu apkalpošanas speciāliste

Darba dienai jābūt skaidri noslēgtai. Dienas beigās aizveriet savu klēpjdatoru un dodieties pastaigā vai nodarbojieties ar jogu. Ja tev ir viens dators gan darbam, gan izklaidei, tad vari izmantot divus dažādus lietotāja profilus, lai brīvajā laikā neredzētu nejauši atsūtītus darba e-pastus vai ziņas no kolēģiem, kas strādā pa vakariem.

5. Centieties ievērot distanci un saglabāt labu garastāvokli

Varbūt esat jau neregulāri strādājis no mājām vai varbūt šī ir jūsu pirmā pieredze, un tagad jūs noskaidrojat, kā jums pietrūkst, lai paveiktu darbu efektīvi. Nebaidieties lūgt savam vadītājam labu krēslu, ārējo tastatūru vai otru monitoru. Un kautrību atstājiet malā. Daudziem uzņēmumiem un darba devējiem tā ir arī jauna situācija, un kopīgi mēs varam izlemt, kā sadarbība izskatīsies turpmāk.

Reizēm videokonferences laikā pie jūsu durvīm zvanīs kurjers, reizēm kaķis pastaigāsies pa jūsu kolēģa tastatūru, un reizēm jums nemaz negribēsies sekot mūsu padomiem. Tas nekas. Neesiet pārāk skarbs pret sevi un citiem. Dažkārt kaut kas neizdodas, bet ir svarīgi pieiet tam ar humoru. Nekautrējieties atzīties, ka šodien vēl neesat paspējuši izķemmēt matus un centieties sveicināt katru kolēģi ar smaidu.

Es saviem kolēģiem sūtu smieklīgus gifus vai apjautājos, kā viņiem šodien klājas. Dažreiz pēc darba mēs sarunājamies pie vīna glāzes.

Marta, Žurnāla redaktore

Viss, kas nepieciešams ērtam un gaumīgam birojam mājās.